Cristina Lupu a lansat albumul „Sweet Amnesia”: „Sper că pe sub tristețile...

Cristina Lupu a lansat albumul „Sweet Amnesia”: „Sper că pe sub tristețile din piese să se simtă bucuria, libertatea, obrăznicia de a face ceva de capul tău” (video)

0
DISTRIBUIȚI
Foto: @omcusami

Cristina Lupuu a lansat recent albumul „Sweet Amnesia” printr-un concert ce a avut loc la D’arc, în Timișoara, în organizarea celor de la bandbook.ro. Solista care a participat anul trecut la cea de-a doua ediție a taberei de creație Muzicon Summer Camp, care a avut loc în iunie, în satul Buzad, spune că „albumul înseamnă nouă cântece de dragoste, un album foarte personal, scris de-a lungul câtorva ani importanți, plini de schimbări, descoperiri, regret, dor, vinovăție, iertare, nostalgie, furie, maturizare (sper).


Lansarea asta e o sărbătoare pentru mine, o absolvire, un sfârșit și un început; și sper că pe sub tristețile din piese să se simtă bucuria, libertatea, obrăznicia de a face ceva de capul tău, exact așa cum vrei și cum îți place.”.

Cristina Lupu este artist independent (voce/chitară), scrie cântece de dragoste și le cântă cu plăcere și altora, în concerte intime prin grădinile Bucureștiului dar și pe scene mai mari, la festivaluri ca Electric Castle, WAHA, Femei pe Mătăsari, DWMT la Conac ș.a. În 2023 lansează „Satellite”, primul single de pe albumul de debut, iar anul trecut a lansat al doilea single, „The Elephant”, cu un videoclip semnat de regizorul Florin Șerban, cu Cosmina Stratan în rolul principal.

Sursa video: Micle Ionela

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.