
Polițiștii din cadrul IPJ Hunedoara efectuează cercetări pentru găsirea unui bărbat dat dispărut de fiica sa. Tânăra nu a mai putut să ia legătura cu tatăl ei din data de 21 decembrie.
„Poliția Municipiului Vulcan a fost sesizată, în data de 9 ianuarie, în jurul orei 13:30, de către o femeie de 24 de ani, cu privire la faptul că nu mai știe nimic de tatăl său, Crăciun Florin Sorin, din data de 21 decembrie 2024.
Potrivit verificărilor efectuate de polițiști, hunedoreanul de 47 de ani, domiciliat în municipiul Vulcan, ar fi fost văzut ultima dată de către un bărbat, în ziua de 2 ianuarie, în zona unui magazin din localitate. Semnalmente: înălțime 1,50-1,60 metri, părul grizonat, ochi căprui. Când a fost văzut ultima dată, bărbatul purta pantaloni de culoare neagră, cămașă de culoare alb – negru și bocanci de culoare gri-verzui. Polițiștii continuă cercetările și verificările pentru stabilirea tuturor datelor necesare identificării acestuia”, a transmis IPJ Hunedoara.
Persoanele care pot oferi informații, ce pot duce la depistarea bărbatului dispărut, sunt rugate să apeleze numărul unic de urgență 112 sau să contacteze cea mai apropiată unitate de poliție.