Câte beri a băut primarul Robu după victoria ACS Poli contra lui...

Câte beri a băut primarul Robu după victoria ACS Poli contra lui Dinamo

0
DISTRIBUIȚI

nicolae robu poli

Primarul Nicolae Robu a dezvăluit, astăzi, că s-a bucurat până târziu, vineri seara, de victoria „copilului de suflet” ACS Poli contra lui Dinamo şi, deşi, nu este mare consumator de băuturi alcoolice, a savurat o bere.


„Nu prea sunt mare consumator, o bere am băut, am stat până târziu şi m-am bucurat de această victorie foarte frumoasă şi extrem de importantă din toate punctele de vedere. Eu cred că ce era de demonstrat s-a demonstrat. Din păcate pentru unii, s-a demonstrat că şi de data aceasta eu am avut dreptate. Timişorenii au dovedit că susţin acest proiect, au fost 20.000 pe stadion, au fremătat la jocul echipei, au sprijinit echipa, s-au bucurat cum cred că de foarte multă vreme nu s-au bucurat şi cred că acest început frumos al echipei este de natură să ne dea speranţă că vom avea şi în următoarele meciuri evoluţii bune şi rezultate pe măsură”, a explicat edilul şef al Timişoarei. Nicolae Robu a urat succes „echipei noastre dragi” la Cluj, unde va juca cu CFR şi a mai lămurit încă odată că ACS Poli reprezintă „un proiect important al oraşului nostru. Timişoara trebuia să reajungă pe prima scenă fotbalistică, Timişoara nu este un oraş care să fie în alte sfere, decât în cele mai înalte, la orice capitol”.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.