Florin Marin: ”Până la urmă e un punct câștigat”. Ce a spus...

Florin Marin: ”Până la urmă e un punct câștigat”. Ce a spus Adrian Falub, antrenorul Concordiei, despre arbitraj

1

DSCF8707

Tehnicianul lui ACS Poli, Florin Marin, a ales să vadă partea plină a paharului după remiza din Ilfov, scor 2-2 cu Concordia Chiajna. Timișorenii au fost egalați în prelungiri și în urma acestui rezultat au acumulat 21 de puncte, revenind, cel puțin momentan, pe locul 10.

”Au mai fost jocuri în care am fost egalați în prelungiri. Am controlat jocul din toate punctele de vedere. Am avut ocazii să închidem jocul… Până la urmă e un punct câștigat și ne păstrăm diferența de puncte față de Chiajna”, a declarat Florin Marin pentru Digi Sport.

Despre ieșirile timpurii din meci ale lui Zicu și Cânu, dar și modificarea efectuată după golul de 2-2 experimentatul tehnician a spus că ”cei care au intrat i-au înlocuit bine.

Normal că s-a acumulat o oboseală fizică și mentală… Eram pregătit cu Melinte în final, dar nu a fost oprit jocul”.

De partea cealaltă Adrian Falub încă așteaptă o victorie la cârma ”vulturilor” din Chiajna. Antrenor Concordiei s-a arătat ușor nemulțumit de arbitrajul lui Marian Balaci. ”Aspectul pozitiv e că nu am pierdut. Voiam să schimbăm tactic în repriza a doua, dar accidentarea lui Mamele ne-a dat peste cap, voiam să intre Constantinescu. Răducanu a intrat bine. E greu de apreciat, dar cred că din două faze una ar fi putut să acorde. Au fost multe aspecte, lovituri controversate, cu întârziere, o manieră încâlcită, dar nu cred că a înfluențat rezultatul”, a precizat Adrian Falub pentru aceeași sursă.

Falub a adăugat că fundașul Iulian Mamele se află în afara oricărui pericol după lovitura suferită în prima repriză.

ACS Poli mai are de jucat două meciuri în 2015. Marți acasă în sferturile de finală ale Cupei României, cu ASA Tg. Mureș, și pe 21 decembrie în deplasare la Steaua în runda 23 a Ligii I.