Fortuna Becicherecu Mic „a căzut” de pe podiumul Ligii I feminine. Timişencele...

Fortuna Becicherecu Mic „a căzut” de pe podiumul Ligii I feminine. Timişencele au pierdut la Prundu Bârgăului

0

Fortuna Becicherecu Mic a fost învinsă oarecum surprinzător astăzi în judeţul Bistriţa-Năsăud.

Timişencele au cedat, scor 0-1, în faţa gazdelor de la Heniu Prundu Bârgăului, grupare care în urma rezultatelor rundei VI din play-off a urcat până pe locul secund.

Singurul gol al partidei din nordul ţării a fost marcat în minutul 7. 1-0 pentru Heniu a fost scorul pauzei şi cel final. Bănăţencele au fost lipsite în acest joc de aportul experimentatei Laura Rus şi nu au putut reveni în meci.

Fortuna a început jocul cu următorul 11: Pavel – Scurtu, Jivan, Bistrian, Heisu, Ienovan, Colesnicenco, Deca, Şodinca, Duşa (c), Grigore.

După acest eşec Fortuna a ajuns pe poziţia a patra în Liga I, faza play-off, având 29 de puncte, cu trei mai puţine decât Piroş S. Arad şi Heniu. Echipa de pe Mureş a fost învinsă azi de U Olimpia Cluj (3-1), care şi-a asigurat astfel un nou titlu naţional.

Următorul meci al Fortunei va fi tot în deplasare, pe terenul Universităţii Galaţi. Joc programat duminică, 16 mai, de la ora 11.00.