SCM USAMVB Timişoara a pierdut testul de acasă cu CSA Steaua

0

SCM USAMVB Timişoara a pierdut azi, pe arena din Ronaţ, testul cu CSA Steaua Bucureşti.

Bănăţenii au condus la pauză, dar oaspeţii au revenit şi s-au impus cu 21-14 (0-7).

Au fost cinci încercări, toate transformate pe arena „Gheorghe Răşcanu”, cele mai multe înscrise în repriza a doua. SCM USAMVB a condus după prima parte cu 7-0, în urma eseului unui nou sosit – Nsuku Baloyi, transformat de Florin Vlaicu.

Steaua a marcat apoi trei eseuri în repriza a doua, în care „leii” au reuşit doar unul, prin  Corrado Ștețco și transformat de Alin Conache.

Cu această ocazie, la SCM a debutat Marco Fuhri, recent venit de la Dinamo. SCM USAMVB se va reîntâlni cu Steaua în runda a doua a play-off-ului, pe 20 august, tot la Timişoara.