„Leii” au revenit cu victorie într-o competiţie internaţională. SCM Timişoara s-a impus...

„Leii” au revenit cu victorie într-o competiţie internaţională. SCM Timişoara s-a impus în Croaţia în primul joc oficial din noul sezon

0

SCM OHMA Mozzart Bet Timişoara a început cu dreptul sezonul cu o victorie într-o competiţie euroregională.

„Leii” s-au impus cu 88-63 pe terenul croaţilor de la Zabok în primul meci din Alpe Adria Cup.

Alb-violeţii se aflau la egalitate cu gazdele croate după primul sfert (18-18), iar la pauz aveau avantaj de şase puncte (scor 43-37).

La capătul celui de-al treilea sfert era deja clar că balanţa înclină în favoarea bănăţenilor (66-48).

Nikola Gajic a fost principalul marcator al partidei, cu 23 de puncte pentru SCM. A fost urmat de Igor Kesar (20 puncte) iar ceilalţi colegi marcatori au fost: Năsturescu 6 puncte, Djokovic 12, Mirkovic 5, Lazar 5, McClellan 11, Vujosevic 4 şi E. Petrescu 2.

Mâine, de la ora 20.00, timişorenii dau piept în Croaţia şi cu KK Rogaska, în cadrul aceleiaşi competiţii.