Două persoane au ajuns la spital după un impact violent între două...

Două persoane au ajuns la spital după un impact violent între două mașini

0
DISTRIBUIȚI

Accident de circulație în această după-amiază, pe strada dr. Ioan Rațiu din Arad. Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale.

„Detașamentul de Pompieri Arad a intervenit astăzi, 14 februarie 2023, în jurul orei 15:30, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD Terapie Intensivă Mobilă, pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor precum și pentru acordarea primului ajutor medical, în cazul producerii unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme, în municipiul Arad, strada Dr.


Ioan Rațiu. În urma accidentului au rezultat două victime, conștiente, cooperante, neîncarcerate. Acestea au fost evaluate medical la locul evenimentului și transportate la spital pentru îngrijiri și investigații medicale suplimentare”, a transmis ISU Arad.

„Din primele cercetări, a reieșit că un tânăr de 25 de ani, din Șagu, în timp ce conducea un autoturism pe strada Dr. Ion Rațiu, din municipiu, a intrat în coliziune cu un alt autorurism, condus de un arădean în vârstă de 29 de ani. În urma impactului a rezultat rănirea ușoară (la prima vedere) a ambilor conducători auto, aceștia fiind transportați la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale. Testarea cu aparatul alcooltest a indicat că niciunul din cei doi șoferi nu se afla sub influența alcoolului. Polițiștii continuă cercetările într-un dosar penal penal, întocmit pentru vătămare corporală din culpă, în vederea stanilirii cauzelor și împrejurărilor care au dus la producerea accidentului”, a transmis IPJ Arad.

Sursa foto: ISU Arad

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.