Ce concerte vor deschide festivalul Jazz TM. Sponsorii evenimentelor, încă la secret

Ce concerte vor deschide festivalul Jazz TM. Sponsorii evenimentelor, încă la secret

1
DISTRIBUIȚI
F1 Rocks in Sao Paulo - Jessie J and Macy Gray
Macy Gray va cânta în 7 iulie la Jazz TM

Informaţiile cu privire la Festivalul Jazz Tm sunt, în continuare, oferite de muncipalitate cu ţârârita. Astăzi, viceprimarul Dan Diaconu a anunţat că “am decis ca în ziua de pre-eveniment să organizăm un concert extrem de interesant, în Piaţa Victoriei, de la ora 19.30, la care vor particpa în dechidere Bega Blues Band, care vor susţine un  recital blues, jazz şi rock.


Ulterior acestui moment va fi un concert extraordinar al Filarmonicii Banatul care este cunoscută pentru concerte în spaţii neconvenţionale”. Întrebat despre sponsorii evenimentului, Diaconu a declarat că “abia după eveniment se va prezenta un raport complet asupra veniturilor şi cheltuielor pentru că aşa este cel mai transparent”.

Vă reamintim că nu mai puţin de 100.000 de euro din  banii muncipalităţii şi alţi 30.000 de lei din fonduri CJT au fost alocaţi pentru festivalul care va avea loc în intervalul 5 – 7 iulie. La Festivalul Jazz TM vor concerta: Richard Bona, (5 iulie 21.30), Kurt Elling, (6 iulie) 21.30,  David Murray Infinity Quartet featuring Macy Gray (7 iulie) 21.30, saxofonistul Ilhan Ersahin, alături de trupa Istanbul Sessions (7 iulie) 20.15, toboșarul  Manu Delago  şi proiectul Handmade (6 iulie) 20.15,  Hidden Orchestra din Edinburgh, Scoția (5 iulie) 20.15.

 

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.