Petrecere electro într-o hală industrială părăsită

Petrecere electro într-o hală industrială părăsită

1
DISTRIBUIȚI

halaindustriala1

La sfârşitul acestei săptămâni, amatorii de muzici electronice din oraşul nostru vor avea parte de o petrecere „mai altfel“, sub genericul Infamous Warehouse, în cadrul căreia muzica va răsuna în incinta unei hale industriale părăsite. „Am ales această locaţie, deoarece publicul de party din Timişoara este obişnuit de mult timp încoace – de când cu festivalul TM Base – cu petrecerile desfăşurate în hale industriale. Chestia asta dă o tentă de rave, iar iubitorii de muzică electronică percutează foarte bine la aceste gen de locaţie. Fiindcă ştim că oraşul nostru are câţiva artişti de street-art foarte buni, iar noi suntem atraşi de genul acesta de artă, ne-am gândit că ar fi o oportunitate şi pentru ei să se afirme, şi pentru noi să ne bucurăm ochii, aşa că vom avea şi o sesiune dedicată lor, la faţa locului, cu premii din partea sponsorilor“, ne-au declarat organizatorii evenimentului, cei de la Groovy Gravy.

Evenimentul va avea loc vineri, 22 martie, de la ora 22.00, la Hala Industrială situată în strada Pestalozzi nr.


20, şi va avea parte de două scene, fiecare dintre acestea prezentând concepte de muzică electronică diferite. În incinta Room 1 se vor putea asculta Bass Music / DNB / Post-Dubstep / Trap / Future Garage, iar cei care preferă sound-urile disco-house-techno vor avea parte de Room 2. Line up – ul evenimentului îi cuprinde la Room 1 pe Arapaima, Liar,  Huzur şi Herne (toţi de la Origami Sound, Bucureşti ), We Are Creepz (Groovy Gravy, Timişoara), Burner Greene (Astronaut Kru, Deva ) şi Djubei ( Astronaut Kru, Deva ), în timp ce în Room 2 vor mixa VHS Sextapes (Beograd, Serbia ), MUHVHV ( Bt_Breaks, Cluj-Napoca ), Nazo ( Mwb, Timişoara ), Beam ( Mwb, Timişoara ), Smoke ( Mwb, Timişoara ), George Allen ( Timişoara ) şi Someşan Adrian ( Arad ). Biletele de intrare pentru acest eveniment costă 15 lei în avans (la Van Graph Kfé ) şi 20 lei la faţa locului.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.