Ripensia a învins echipa din Jebel și s-a calificat în semifinala Cupei...

Ripensia a învins echipa din Jebel și s-a calificat în semifinala Cupei României, faza județeană

0

RIPENSIA03

Ripensia Timișoara, echipă din liga a VI-a, a învins FC Jebel, formație din liga a V-a, la scorul de 5-0.

Partida s-a disputat ieri după-amiază pe terenul sintetic din complexul ”Dan Păltinișanu”. Scorul a fost deschis în minutul 23 de Radu, după o pasă venită de la Popa. Până la pauză, scorul s-a menținut, iar al doilea gol a venit în minutul 53, în urma unei pase venite tot de la Popa pentru Radu. Golul al treilea a venit din reușita aceluiași Radu în minutul 65, dintr-o pasă venită de la Petrișor. Ultimele două goluri au venit pe finalul meciului, prin Uzun și Mureșan, care i-a dedicat golul tatălui său. În urma victoriei, Ripensia s-a calificat în semifinala fazei județene a Cupei României, unde va întâlni echipa din Belinț, liga a IV-a. Semifinala se va juca în data de 3 aprilie, cel mai probabil pe Stadionul ”Electrica”.