Anunț important făcut de Societatea de Transport Public Timișoara pentru elevii care merg la școală cu minibusele. Reprezentanții instituției arată că, începand cu data de 8 aprilie, linia de transport şcolar S8 va fi prelungită până pe strada Polonă (fosta Fabrică de Zahăr).
În aceste condiţii, traseul modificat şi noile staţii vor arăta astfel:
Traseu dus: strada Polonă – strada Ovidiu Cotruş – strada Ioan Slavici – strada Ardealul – strada Mircea Hoinic – strada Nicolae Andreescu şi în continuare pe traseul existent până pe Bulevardul General Ion Dragalina (Colegiul Naţional Bănăţean).
Stații dus: Polonă (statie Expres 7) – Răscoala din 1907 (staţie Expres 7 şi linia 3) – C.I.
Nottara (staţie Expres 7 şi linia 3) – Podgoriei (staţie Expres 7 şi linia 3) – Liceul Auto (staţie linia 3) şi în continuare staţiile de pe traseul existent până la staţia Colegiul Naţional Bănătean (staţie S2,S5).
Traseu întors: Traseul existent până pe strada Nicolae Andreescu – strada Mircea Hoinic – strada Ardealului – strada Ioan Slavici – strada Ovidiu Cotruş – strada Polonă.
Stații întors: staţiile de pe traseul existent până la staţia Liceul Auto (staţie linia 3) – Podgoriei (staţie Expres 7 şi linia 3) – C.I. Nottara (staţie Expres 7 şi linia 3) – Răscoala din 1907 (staţie Expres 7 şi linia 3) – Polonă (staţie Expres 7).
Plecări dus: Polonă – 07:25;
Plecări întors: Colegiul Naţional Bănăţean – 12:10; 13:10; 14:10.