CFR Timişoara a câştigat meciul tur pentru locul 3 cu FK Odorheiu...

CFR Timişoara a câştigat meciul tur pentru locul 3 cu FK Odorheiu Secuiesc

0

Rămasă cu obiectiv în finala mică, formaţia timişoreană de futsal din elită a bătut cu 4-2 în prima manşă pentru bronz pe FK Odorheiu Secuiesc.

Pentru CFR Timişoara a mai rămas un singur joc în acest sezon, returul de peste şapte zile din Harghita, duel care se poate încheia cu o medalie.

George David a marcat în minutul 14 singurul gol al primei părţi. Mult mai bogată în reuşite a fost partea secundă. Din min. 22 Nemiţanu a făcut 2-0, apoi oaspeţii au redus din diferenţă prin Balint. 3-1 a fost din minutul 25, prin reuşita lui Grosu. Pentru ca Tanko (27) să readucă încă o dată formaţia oaspete în joc. În ultimul minut însă Andrei Nemiţanu a stabilit scorul final şi a făcut totodată 1-0 „la general”.

Meciul 2, returul, e programat marţea viitoare, 10 mai, de la ora 18.00, la Od. Secuiesc.