Cel mai mare congres internaţional de salsa din România, Salsa Addicted Festival,...

Cel mai mare congres internaţional de salsa din România, Salsa Addicted Festival, la a noua ediţie. Când are loc

0
DISTRIBUIȚI

salsa

Cel mai mare congres internaţional de salsa din România, Salsa Addicted Festival (SAF), care adună la un loc zeci de dansatori profesioniști din toată lumea, va avea loc, în acest an, în perioada 10 – 14 martie, la Timişoara.

„SAF se întâmplă de 9 ani consecutivi și a început pe vremea când în România existau câteva școli de salsa, și câteva evenimente anuale, vreo 2-3. Între timp, cu părere de rău, acele evenimente au dispărut. SAF a crescut…și a crescut frumos, în calitate, număr de artiști, nivelul workshop-urilor, teme abordate“, spune Dan Ceplinschi, din partea organizatorilor.

De-a lungul anilor, la manifestarea din oraşul nostru au participat nume cunoscute în lumea salsa, cum ar fi Santo Rico Dance Company (SUA), Juan Matos & Amneris Martinez (SUA), Terry & Cecile (Franţa), Leon Rose (Marea Britanie), Ramark Dance Company (Franţa) sau Marco Feriggno & Ansima Ballet Production (Italia).


Ediţia din acest an a festivalului îi va aduce în oraşul nostru pe Juan Matos (Milano) Terry Tauliaut & Cecile Ovide (Paris), Mouaze Konate & Ella Jauk (Paris), Carla Voconi (Milano), Erkin Kula & Selin Öbekci (Ankara), Angelo Rito (Roma), Chip McClure (Londra), Andrea Peluso & Maria Lanno (Napoli), Gianni Pugliese & Roberta Cassano (Bari), AIRE DC (Cluj Napoca), Roberto Lesiati & Ivana Padolecchia (Bari) şi Ronie Saleh (Stockholm). Şi la capitolul DJ festivalul are o serie de invitaţi speciali printre care se numără DJ Willy, DJ Viper (Paris), DJ Romy (Bucureşti), DJ Frankaly Lavoe (Napoli), DJ Sezar (Oslo), DJ Silvian (Cluj Napoca), DJ Marton (Budapesta), DJ Monik (Braşov), DJ Hugo Boss (Londra) şi DJ Andu (Bucureşti).

În viitorul apropiat organizatorii vor anunţa mai multe amănunte despre ediţia din acest an a SAF, iar alte informaţii se găsesc aici.

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.