SCM Politehnica, o înfrângere şi o victorie în turneul amical de la...

SCM Politehnica, o înfrângere şi o victorie în turneul amical de la Baia Mare

0

SCM Politehnica a încheiat pe locul 3 turneul de la Baia Mare după ce a învins în finala mică nou promovata din Sighişoara, scor 34-26 (17-13). Ieri, în primul amical al verii, alb-violeţii au fost învinşi de Potaissa Turda, scor 31-34 (17-15).

Patrulaterul băimărean a fost câştigat de gazdele de la Minaur după 32-23 cu Turda.

Timişorenii au pierdut ieri cu Potaissa, meci în care marcatorii Politehnicii au fost: Pribanic, Marjanovic – 5 goluri, Chira – 4, Moldovan, Trif, Ignat, Roșca – 3, Dumitrescu – 2, Szabo, Bordeanu şi Baican – 1.

zi, Potaissa Turda a depășit echipa noastră cu 34-31, după ce am condus cu 17-15 la pauză.

„Pentru primul meci si la doar douăsprezece zile de cand am început pregătirea, ne-am mișcat bine. Am dat șanse tuturor jucătorilor, aproximativ 15 minute fiecare pe repriză. Testul a fost foarte util”, a spus „secundul” Sorin Sărăndan după jocul de ieri.

Astăzi, cu CSM Sighişoara, timişorenii au câştigat fără probleme finala mică a turneului amical. Marius Sadoveac, menajat din cauza unor probleme de ordin medical, a lipsit în ambele jocuri. Ignat, Dumitrescu, Marjanovic – 4 goluri, Trif, Szabo, Pribanic – 3, Bran, Roșca, Fenici, Enculescu (revenit după o lungă pauză medicală), Baican – 2, Chira, Bordeanu şi Moldovan au fost marcatorii bănăţenilor.