CSC Dumbrăviţa a anunţat a treia plecare din lot. Era împrumutat de...

CSC Dumbrăviţa a anunţat a treia plecare din lot. Era împrumutat de la UTA şi a jucat puţin

0

CSC Dumbrăviţa a anunţat azi încă o despărţire.

Tânărul atacant Paul Mercioiu nu mai face parte din planurile alb-verzilor pentru sezonul de primăvară.

Jucătorul în vârstă de 20 de ani a fost împrumutat de timişeni de la UTA (precum alţi tineri), dar a evoluat în doar două jocuri de Liga 2, cu Buzău acasă (scor 0-1), respectiv în victoria cu 1-0 de la Mioveni. El a bifat, la fel ca la arădeni în stagiunea trecută, doar 74 de minute în campionat, şi mai evoluând chiar în duelul direct din Cupa României, pierdut cu 0-1 de bănăţeni.

Echipa lui Cosmin Stan a ajuns astfel la trei plecări oficiale, după despărţirea de un alt vârf, ucraineanul Mykhailo Plokhotnyuk, şi de portarul şi antrenorul cu portarii Alex Ciui. În schimb, a fost „repatriat” fundaşul dreapta Răzvan Morariu, de la NK Fuzinar (L2 Slovenia). Prin urmare Dumbrăviţa caută să aducă în pauza de iarnă cel puţin un atacant iar din informaţiile noastre în vizorul timişenilor din „B” se află şi Alexandru Baranyi, de la Avântul Periam.