Cum l-au ajutat LALELELE pe primarul Nicolae Robu să îşi schimbe discursul...

Cum l-au ajutat LALELELE pe primarul Nicolae Robu să îşi schimbe discursul faţă de cei care îl critică

1
DISTRIBUIȚI

catedrala mitropolitana centru timisoara

Lalelele sunt o sursă de bună dispoziţie pentru primarul Timişoarei, Nicolae Robu.


Devenit un obişnuit al atacurilor dure la adresa presei sau a oponenţilor politici care îl critică, edilul timişorean şi-a exprimat la finele acestei săptămâni bucuria de a fi văzut un reportaj despre centrul Timişoarei, pe un post naţional de televiziune. Edilul şef al urbei de pe Bega a declarat că „nu este normal ca oraşul ăsta să fie batjocorit aşa dincolo de disputele politice. Aici se întâmplă lucruri frumoase. Am luat premiul dat de celebra revistă Forbes, recent am primit premiul din Marea Britanie, unde nu am plătit nimic”. Primarul a admis şi că în Timişoara există probleme, dar spune că municipalitatea face tot posibilul ac acestea să fie rezolvate, fiind vorba de incidente izolate.

„Sigur că se întâmplă şi lucruri reprobabile în oraşul nostru, sigur că se întâmplă şi anumite lucruri fără noimă. Nu trebuie să le prezentăm ca şi cum ar fi relevante pentru oraşul nostru. Dacă ele ar fi acceptate de administraţie, atunci am merita anumite aprecieri negative, dar câtă vreme nici administraţia nu acceptă anomaliile respective… Mergem înainte, noi ne vedem de treabă”, a spus edilul-șef.

Foto: Arhivă

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Introdu rezultatul corect * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.