SCM Politehnica a fost eliminată de Dobrogea Sud din Cupa României. Sezon...

SCM Politehnica a fost eliminată de Dobrogea Sud din Cupa României. Sezon încheiat pentru handbaliştii alb-violeţi

0

SCM Politehnica Timişoara a ratat astăzi accesul în Final Four-ul Cupei României.

Handbaliştii alb-violeţi au fost eliminaţi de Dobrogea Sud Constanţa, scor 24-29, într-un meci disputat în Sala Rapid din Bucureşti.

La pauză formaţia de la malul mării conducea cu 16-11. O diferenţă de cinci goluri ce s-a înregistrat şi la finalul întâlnirii. Poli s-a apropiat la două goluri cu zece minute înainte de final, după reuşita lui Sadoveac, dar nu a putut să le mai dea emoţii dobrogenilor.

Bănăţenii începuseră bine turneul din capitală în Cupă, cu victorii în faţa Piteştiului şi Buzăului. Turneul F4 e în weekend la Sala Polivalentă din Bucureşti.

SCM Poli (marcatori): Sadoveac 5 goluri, Cîmpan 4, Baican 4, L. Caba 4, Şomlea 2, Neamţu 2, Barros 1, Fenici 1, C. Dedu 1.

SCM Poli, pregătită de Atilla Horvath după ce antrenorul Vlad Caba a fost demis, reproşându-i-se clasarea pe locul 9 din campionat, a luat astfel oficial vacanţă de astăzi.