SCM Politehnica a fost eliminată de CSA Steaua din Cupa României

0

SCM Politehnica a pierdut jocul din turul 2 al Cupei României cu Steaua Bucureşti.

Meciul disputat la Sighişoara s-a încheiat cu scorul de 34-28 pentru bucureşteni, care s-au calificat în sferturile competiţiei.

Alb-violeţii nu s-au descurcat aşa de rău în prima repriză. În minutul 20 Bote îşi aducea colegii în avantaj, 8-7 pentru Poli, dar imediat steliştii au preluat controlul şi au avut trei goluri avantaj la cabine (16-13).

În repriza secundă bănăţenii au cedat tot mai mult teren şi diferenţa a tot crescut. Bucureştenii au avut şi opt goluri avantaj pe final.

SCM Poli (marcatori): Bordeanu 5 goluri, Cîtu 5, Fenici 4, S. Ignat 3, Neamţu 3, Bote 2, Sadoveac 2, Cristescu 2, A. Dedu 1, A. Moldovan 1.

Pentru SCM Poli urmează tocmai pe 5 mai, după pauza „internaţională”, un meci important de campionat, acasă, cu CSM Vaslui (locul 8). Reamintim că în Liga Zimbrilor alb-violeţii sunt pe 11, cu 19 puncte.