Eșec sever pentru CFR Timișoara în derby-ul cu Autobergamo Deva

0

Formația pregătită de Robert Lupu a fost depășită clar ieri pe teren propriu de rivala din județul Hunedoara.

A fost CFR Timișoara – Autobergamo Deva, scor 2-7, în runda a 11-a Ligii I la futsal. Rezultat în urma căruia „leoparzii” au rămas pe locul 3 în clasament.

Timişorenii au acuzat şi accidentarea lui Fl. Matei din prima repriză. La pauză scorul a fost 0-3 în urma golurilor marcate de Hinajosa, A. Sasse și I. Cojocaru. Bănăţenii au riscat după pauză şi au redus din diferenţă prin Fernandes, dar imediat Kusmodi şi portarul Voin – gol din poartă în poartă – au dus scorul la 1-5! Pe final Kusmodi şi ex-timişoreanul Gavrilă au mai marcat de două ori pentru deveni, în timp ce acelaşi Fernandes, de la gazde, a închis tabela.

Pentru CFR urmează un joc la Galaţi, cu United, pe 1 decembrie, de la ora 15.00.