SCM Politehnica a câştigat clar cu Reşiţa. Handbaliştii de pe Bega „s-au...

SCM Politehnica a câştigat clar cu Reşiţa. Handbaliştii de pe Bega „s-au mutat” la Cluj

0

SCM Politehnica a inceput cu dreptul seria de jocuri consecutive pe care le va disputa la Cluj-Napoca.

Handbaliştii alb-violeţi au trecut fără probleme de cealaltă bănăţeană din elită, CSM Reşiţa, scor 32-21.

Jocul din Sala Babeş Bolyai nu a inceput rău pentru reşiţeni, care au condus in primele minute. La pauză prima opţiune la toate punctele era insă deja a timişorenilor (15-10), care s-au distanţa tot mai mult pe tabelă in partea secundă.

Elevii lui Vlad Caba sunt momentan pe 6, cu 31 de puncte din 20 de partide in această ediţie a Ligii Zimbrilor.

SCM Poli (marcatori): Neamţu 5 goluri, Sadoveac 5, Şomlea 4, L. Caba 4, Cimpan 4, Baicam 3, Enculescu 2, Fenici 1, Păiuş 1.

Pentru Poli mai urmează două meciuri la Cluj intr-o succesiune rapidă. In runda 22, alb-violeţii dau piept cu CSM Bucureşti, in Sala Horia Demian, meci programat joi, de la ora 15.50 (TVR 2). A doua zi, de la ora 18.30, SCM Poli are meci cu Dobrogea Sud (Sala Babeş Bolyai).